Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty język angielski jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego

Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Egzamin Ósmoklasisty to pierwsza poważna weryfikacja umiejętności ucznia po szkole podstawowej. Tego egzaminu nie można nie zdać, jednak warto zawalczyć o jak najlepszy wynik, ponieważ będzie on miał istotny wpływ na to do jakiej szkoły ponadpodstawowej uczeń się dostanie. (przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty język angielski)

 Na początek podajemy garść informacji na temat samego egzaminu.
  1. Egzamin z języka angielskiego trwa 90 minut.
  2. Obejmuje on zadania zamknięte (wybór wielokrotny, dobieranie, prawda / fałsz) oraz zadania otwarte (zadania z lukami, odpowiedzi na pytania, parafrazy, tłumaczenia, układanie zdań z podanych elementów, tworzenie wypowiedzi pisemnej).
  3. Podczas egzaminu weryfikowane są następujące kompetencje:
  • Rozumienie ze słuchu,
  • Znajomość funkcji językowych,
  • Rozumienie tekstów pisanych,
  • Znajomość środków językowych,
  • Wypowiedź pisemna.
Po pierwsze

Musisz wiedzieć, czego się spodziewać na egzaminie, jakiego typu zadania się pojawią. Jest to ważne, ponieważ w ten sposób nie będziesz zaskoczony i unikniesz niepotrzebnego stresu. Zapoznanie się z tym, jak wygląda arkusz egzaminacyjny, jak skonstruowane są polecenia i same zadania, sprawi, że będziesz wiedział, czego spodziewać się po właściwym egzaminie. Rozwiązuj arkusze egzaminacyjne!

Po drugie

Przygotowania powinieneś zacząć odpowiednio wcześniej, najlepiej kilka miesięcy przed egzaminem. Przygotuj plan nauki, uwzględniając czas na powtórki. Rozsądne podzielenie materiału i systematyczna nauka angielskiego w domu, na pewno zaowocuje na egzaminie. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, zaplanuj sobie naukę i krótkie powtórki z opanowanego zakresu materiału, wykorzystując Niezbędnik Ósmoklasisty.

Po trzecie

Ćwicz, bo praktyka czyni mistrza! Jeżeli już wiesz, jakiego typu zadania cię czekają na egzaminie, rozwiązuj ich jak najwięcej. Jest to doskonały sposób na to, aby opanować najważniejsze zagadnienia, które na egzaminie ósmoklasisty mogą się pojawić. 

Przygotowania powinny obejmować ćwiczenia z słuchania, gramatykę, słownictwo, czytanie ze zrozumieniem i pisanie. Zadania z słuchania i czytania na egzaminie koncentrują się na wychwytywaniu szczegółów i rozumieniu tekstu. Te wszystkie umiejętności przećwiczysz z Niezbędnikiem Ósmoklasisty. Znajdziesz w nim zadania otwarte i zamknięte zbliżone do tych, które będą obowiązywały Cię na teście.

Możesz pracować na krótkich tekstach i pojedynczych zadaniach – zgodnie z planem pracy, który znajdziesz w Niezbędniku. Odpowiadaj na zadane do nich pytania i czytaj dokładnie polecenia – do tego niezbędna jest znajomość słownictwa. W Niezbędniku znajdziesz tematycznie uporządkowane listy słów, które są na egzaminie wymagane. Koniecznie je opanuj!

Po czwarte

Staraj się słuchać jak najwięcej wypowiedzi po angielsku – rozumienie ze słuchu jest jednym z zadań, które na pewno się pojawi na egzaminie. Możesz słuchać ciekawych nagrań dostosowanych do zainteresowań nastolatków i wykonywać ćwiczenia w formacie egzaminacyjnym. Nagrania znajdziesz na naszej stronie, a ćwiczenia w Niezbędniku Ósmoklasisty.

Po piąte

Powtarzaj materiał! Najlepiej to robić kilka tygodni przed egzaminem, kiedy już powinieneś mieć opanowane niezbędne zagadnienia. Wówczas będziesz potrzebował przede wszystkim utrwalenia gramatyki i słownictwa.

Do powtórek możesz wykorzystać gry. Do powtórzenia gramatyki proponujemy Ci grę: Czasowniki i czasy w języku angielskim.

Z kolei, jeżeli chodzi o słownictwo, przygotowaliśmy dla Ciebie listę słówek i przydatnych zwrotów na egzamin ósmoklasisty z angielskiego! Powinieneś ją dobrze znać zanim przystąpisz do egzaminu! Znajdziesz ją tutaj: Lista słówek i zwrotów do Egzaminu Ósmoklasisty z angielskiego.

Życzymy Ci powodzenia!

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry