Nagrania

NAGRANIA

angielski do słuchania nagrania do nauki angielskiego
Znajdziesz tu nagrania do Niezbędnika Siódmoklasisty i Ósmoklasisty. W każdym numerze Niezbędnika znajduje się dział Listening, gdzie zamieściliśmy ćwiczenia do poniższych nagrań sprawdzające poprawność rozumienia treści. W Niezbędniku znajdziesz również kod QR (oraz link), który wystarczy zeskanować telefonem, aby odsłuchać właściwego nagrania. Usłyszymy rodowitego Brytyjczyka! Dzięki temu uczeń osłucha się z językiem i bez problemu poradzi sobie z tego typu zadaniami na egzaminie ósmoklasisty.

Angielski do słuchania, nagrania do nauki angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Nauka angielskiego przez słuchanie – to naprawdę działa!

NIEZBĘDNIK SIÓDMOKLASISTY

NIEZBĘDNIK ÓSMOKLASISTY

***

Nagrania do nauki angielskiego

Rozumienie języka angielskiego ze słuchu, obok mówienia, stanowi jedno z największym wyzwań dla osób uczących się. Często zrozumienie obcokrajowca, tekstu piosenki w języku angielskim czy filmu okazuje się być bardzo trudne.

Jak zatem ćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu?

Na początek proponujemy skupić się na nagraniach dla dzieci i młodzieży. W tego typu nagraniach lektorzy mówią wolniej i wyraźniej, przez co ich zrozumienie jest łatwiejsze. Jednocześnie uczeń poznaje akcent i specyfikę języka.

Angielski do słuchania, czyli nagrania dedykowane siódmo- i ósmoklasistom znajdziesz powyżej. Lektorem jest native speaker, dzięki temu masz pewność, że uczysz się poprawnej brytyjskiej wymowy i brytyjskiego akcentu. Ponadto treść nagrań jest dostosowana do wieku i zainteresowań słuchaczy.

Aby sprawdzić, czy dobrze zrozumiałeś treść nagrania wykonaj ćwiczenia sprawdzające rozumienie ze słuchu. Znajdziesz je w Niezbędniku Siódmoklasisty i Niezbędniku Ósmoklasisty. Niezbędniki + nagrania to idealne połączenie, które pomoże uczniom przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, którego istotną częścią jest właśnie słuchanie.

Pamiętaj, że nie musisz znać każdego słowa, aby zrozumieć, o czym jest mowa w nagraniu. Wystarczy, że nauczysz się wyłapywać najistotniejsze elementy wypowiedzi. Jednak, aby tak się stało musisz mieć określony zasób słownictwa.

Słuchaj naszych nagrań regularnie, a wkrótce przekonasz się, że rozumiesz coraz więcej. Pamiętaj, że systematyczność w tym zakresie jest kluczem do sukcesu.

Powodzenia!

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego! 

Przewiń do góry