Opowiadania świąteczne po angielsku

opowiadania świąteczne po angielsku

Wprowadź już dziś w swoim domu świąteczny nastrój dzięki Christmas Stories!

W dzisiejszych czasach najpopularniejszą formą rozrywki dla dzieci jest telewizja, gry wideo, komputery, telefony, itp. Czy książka może być konkurencją dla nowych technologii? Odpowiedź jest prosta. Tak, może – jeśli dziecko od wczesnych lat zachęcimy i przyzwyczaimy do czytania.
Dlaczego czytanie jest takie ważne?

Naukowcy są jednomyślni – nadużywanie telewizji, gier, telefonów powoduje problemy z nauką i koncentracją, a także trudności w kontaktach z rówieśnikami. Dzieci mają kłopot ze skupieniem się, zapamiętywaniem, nawiązywaniem nowych znajomości.  Nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych niekiedy prowadzi nawet do uzależnienia, które trzeba leczyć u psychologa.

Alternatywą dla wymienionych wcześniej aktywności może być czytanie. Na początku, kiedy dziecko jest małe i jeszcze nie czyta samodzielnie, czytają rodzice. Dziecko słuchając rozwija wyobraźnię, wzbogaca sferę przeżyć, uczy się nowego słownictwa, a co najważniejsze spędza miło czas z rodzicem.

Kiedy dziecko jest starsze i umie czytać samodzielnie bardzo ważne jest, aby je do tego zachęcać. Najlepiej działać przez przykład. Nic nie motywuje dziecka do czytania tak bardzo, jak rodzic, który także spędza wolny czas z książką.

Dzieci, które uczą się już języka angielskiego warto zachęcać do czytania po angielsku. W ten sposób dodatkowo ćwiczą język, uczą się nowego słownictwa oraz czytania ze zrozumieniem. Można kupować dziecku jego ulubione książki w języku angielskim, np. jeśli dziecko uwielbia Harrego Pottera podarujmy mu książkę w oryginale. Dzięki temu przeczyta ją chętniej, ponieważ będzie dotyczyła znanych i lubianych przez nie bohaterów. 

Czytanie opowiadań po angielsku to doskonały sposób na naukę języka

Zachęcamy także do skorzystania z opowiadań English is Simple. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy ebook – Christmas Stories (opowiadania świąteczne po angielsku). Znajdziesz w nim opowiadania o tematyce świątecznej w języku angielskim dla dzieci w wieku 10-13 lat. Każde z opowiadań ma swój morał i zawiera pomysły na tematy do dyskusji w oparciu o tematykę opowiadania. Ponadto na końcu każdego opowiadania znajduje się wyjaśnienie najtrudniejszych pojęć oraz pytania sprawdzające zrozumienie tekstu. Ebook jest dostępny w ramach pakietu Christmas Time! z różnorodnymi materiałami do nauki słownictwa świątecznego. Wprowadź już dziś w swoim domu świąteczny nastrój dzięki Christmas Stories!

Możesz także być zainteresowany opowiadaniami Bedtime Stories, które w ciągu kilku tygodni osiągnęły status naszego bestsellera!

Miłego czytania!

Opowiadania w e-booku są publikowane dzięki współpracy ze Storyberries.com. Storyberries publikuje setki angielskich bajek i wierszy dla dzieci, które można bezpłatnie czytać na ich stronie internetowej. Opowiadania są również opatrzone dźwiękiem, dzięki czemu można usłyszeć bajkę w języku angielskim podczas czytania.

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Opowiadania świąteczne po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry