Christmas Time! Słownictwo – 6 metod skutecznej nauki

Christmas słownictwo

Słówka związane ze świętami Bożego Narodzenia – 6 metod skutecznej nauki

Grudzień za pasem, to idealny moment na wykorzystanie tematyki świątecznej do nauki nowego słownictwa. Mamy dla Was pomysły i wyjątkowe materiały, które spowodują, że nauka słówek „świątecznych” będzie dla dziecka przyjemna, a co najważniejsze skuteczna! Nudna nauka polegająca na „wkuwaniu” listy słówek to na szczęście już przeszłość… Poznaj metody na skuteczną naukę słówek związanych ze świętami Bożego Narodzenia!

Christmas Time! Słownictwo – 6 metod skutecznej nauki

  1. Określenie zakresu słówek

Aby nauczyć się nowych słówek związanych ze świętami trzeba je najpierw znaleźć i wybrać te, których chcesz, aby dziecko się nauczyło i które przydadzą się mu w przyszłości. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe! Dziecko nie musi się uczyć słówek, których prawdopodobnie nigdy nie użyje. Wystarczy tylko kilka najpotrzebniejszych. Ale które to słówka?

W materiałach CHRISTMAS TIME! Pakiet na ŚWIĘTA! zebraliśmy te słówka dla Ciebie. Nie musisz tracić czasu na wyszukiwanie najważniejszych słówek, bo my już to zrobiliśmy z myślą o Tobie i Twoim dziecku. Dzięki temu pakietowi pokażesz dziecku praktyczne korzyści ze znajomości języka angielskiego, a tym samym błyskawicznie je zmotywujesz do nauki języka. Dziecko skutecznie nauczy się słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia i tradycjami świątecznymi, a przy tym będzie się doskonale bawiło!

  1. Skojarzenia

Skojarzenia ogromnie wspomagają naukę u dzieci! Warto, aby dziecko podczas nauki uruchomiło różne zmysły, chodzi głównie o obraz, ale może to być też dotyk, dźwięk, zapach. W materiałach Christmas Time! Pakiet na ŚWIĘTA! wszystkie słówka są zwizualizowane. Co znaczy „gingerbread? Ucząc się tego słówka dziecko oprócz tłumaczenia na język polski, widzi „piernikowego ludzika”. Dodatkowo, jeśli skojarzy mu się z nim zapach i smak, na pewno bez problemu zapamięta nowe słówko!

Co ważne – także emocje są czymś, co może usprawnić naukę słownictwa. Dlatego pozytywne odczucia związane ze świętami z pewnością pomogą dziecku w zapamiętaniu wielu słówek. Warto, wobec tego, wykorzystać tę okazję do nauki. Słownictwo nawiązujące do realnej sytuacji, w której będzie mogło z niego skorzystać, łatwiej zapadnie dziecku w pamięć.  

  1. Powtórki

Do znudzenia powtarzamy, że systematyczne powtórki to klucz do sukcesu w nauce języka! Powtórki sprawiają, że słówka z pamięci krótkotrwałej przenoszą się do pamięci długotrwałej. W jaki sposób powtarzać słówka? Opcji jest wiele. Możesz skorzystać ze specjalnych, świątecznych, ślicznych fiszek, które wchodzą w skład pakietu materiałów na ŚWIĘTA! CHRISTMAS TIME! Następnie niech dziecko powtarza te słówka z pamięci, zapisuje je, układa z nimi zdania. Może też użyć karteczek samoprzylepnych i ponaklejać je na elementach i dekoracjach świątecznych.

Oczywiście niemożliwe jest przyklejenie karteczki na świątecznego karpia. Jednak w innych przypadkach warto spróbować.

  1. Mapy myśli

Nauka słownictwa może być jeszcze ciekawsza, jeśli zastosujecie mapy myśli. Możecie je tworzyć według Waszego uznania.

Najczęściej na środku strony zapisujemy kategorię, np. choinka i wokół wypisujemy nazwy ozdób choinkowych w języku angielskim. Możecie pójść o krok dalej, zastanowić się jaka jest ta „ozdoba” i dopisać skojarzenia z nią związane: okrągła, błyszcząca, kolorowa. W ten sposób o wiele łatwiej będzie dziecku zapamiętać nowe słowa.

Większość z nas jest wzrokowcami – dla wzrokowców mapa myśli to doskonałe rozwiązanie. Plakaty, które wchodzą w skład pakietu materiałów na ŚWIĘTA! CHRISTMAS TIME! zostały właśnie stworzone na zasadzie map myśli. Dziecko może je urozmaicić według własnego pomysłu.

  1. Wielokrotne zapisywanie

Ta stara metoda brzmi: jeśli napiszesz coś kilkanaście razy, to w końcu zapamiętasz. Jest to metoda, którą można zastosować, aby zapamiętać trudniejsze i bardziej problemowe słowa. Jeśli dziecko nie może zapamiętać jakiegoś słówka, niech napisze je kilkanaście razy wraz z tłumaczeniem. Aby wykorzystać tę metodę i jednocześnie ją uprzyjemnić wykorzystaj karty pracy, które przygotowaliśmy w ramach pakietu materiałów na ŚWIĘTA! CHRISTMAS TIME! Z tymi kartami sam proces nauki nie będzie dla dziecka zmorą, a przyjemnym spędzaniem czasu na ćwiczeniu umiejętności językowych oraz wyobraźni.

  1. Kontekst

Czytajcie opowiadania! Polecamy czytanie opowiadań w języku angielskim, pozwala to dziecku w naturalny sposób przyswoić zawarte w nich słówka i zwroty. Mamy dla Was 3 ciekawe i pięknie ilustrowane historie świąteczne – nowe słówka są w nich umieszczone w kontekście, w prawdziwym, codziennym użyciu, czyli takim, jakim w rzeczywistości posługują się native speakerzy.

Każde z opowiadań w ramach pakietu materiałów na ŚWIĘTA! CHRISTMAS TIME! ma swój morał i zawiera pomysły na tematy do dyskusji w oparciu o tematykę opowiadania. Ponadto na końcu każdego opowiadania znajduje się wyjaśnienie najtrudniejszych pojęć oraz pytania sprawdzające zrozumienie tekstu. Dwa z opowiadań są łatwiejsze, jedno nieco bardziej skomplikowane, na wyższym poziomie językowym.

Pamiętaj, że bez względu na metodę jaką wybierzecie, najważniejsza jest sumienność i systematyczność. Tylko w ten sposób dziecko nauczy się języka angielskiego.

Christmas Time! Słownictwo – 6 metod skutecznej nauki

Zachęcamy do skorzystania z pakietu na ŚWIĘTA! CHRISTMAS TIME!, który łączy powyższe metody, przez co nauka jest jeszcze bardziej skuteczna. To wyjątkowe materiały, które zachęcą do nauki nawet najbardziej niechętnych uczniów! Zamów ten pakiet i przekonaj się, ile radości może sprawić dziecku nauka angielskiego!

Więcej na temat pakietu dowiesz się tutaj.

I zapewniamy – 15 minut dziennie nauki wystarczy! Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Christmas Time! Słownictwo – 6 metod skutecznej nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry