Porównujemy koszty nauki j. angielskiego w zależności od metody

Czy znajomość języka angielskiego to konieczność w dzisiejszych czasach? Jakie są koszty nauki?

Jak podaje jeden z najpopularniejszych w Polsce portali dla osób poszukujących pracy – Praca.pl, w 57,6% ogłoszeń o pracę jednym z najważniejszych wymagań jest dobra znajomość języka angielskiego. Pytanie – co to znaczy „dobra” znajomość? Większość Polaków twierdzi, że potrafi się posługiwać „dobrze” językiem angielskim. Niestety na pracodawcach nie robi już wrażenia „dobra znajomość języka angielskiego”. Co innego biegła znajomość na poziomie C1 i C2, która od razu zapewnia lepszą pozycję na rynku pracy oraz odpowiednio wyższe wynagrodzenie.
 
Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016 przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak i opublikowanego na portalu wynagrodzenia.pl wynika, że osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały przeciętnie o 30% więcej od osób z angielskim na poziomie średnio zaawansowanym. 
 
Wykres 1. Miesięczne wynagrodzenia całkowite
osób z różną znajomością języka angielskiego w 2017 roku (brutto w PLN)
 
Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2017 roku
 
Dane mówią same za siebie. Chyba nikt w Polsce nie będzie negował, że w dzisiejszym świecie płynna znajomość angielskiego nie jest potrzebna. Dlaczego w związku z tym nie zainwestować w swoje dzieci? Dlaczego nie zapewnić im w przyszłości lepszego startu na rynku pracy?
 
Do wyboru jest wiele form nauki języka angielskiego. Począwszy od lekcji w szkołach językowych, przeróżnych książek do nauki języka, aż po prywatne lekcje, czyli korepetycje. Często rodzice zastanawiają się na jaką formę pomocy w nauce języka się zdecydować. Jaka będzie najlepsza dla mojego dziecka? Wszystkie formy nauki mają swoje zalety i wady. Należy wziąć pod uwagę charakter i osobiste predyspozycje dziecka oraz kwotę jaką możemy przeznaczyć na wsparcie dziecka w nauce. Ja skupię się dzisiaj na tym drugim aspekcie.
 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt jest sposób nauczania – indywidualnie, w grupie, na żywo czy online.
 
SZKOŁY JĘZYKOWE
 
Język angielski w kilkuosobowych grupach to jeden z najtańszych sposobów nauki. Jedna z najniższych cen za naukę w szkole językowej, jaką znalazłam to 330 zł za miesiąc. Cena zależy oczywiście od liczebności grupy, miasta i metody nauczania języka. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 1 godzinie. Często do tej kwoty dochodzi także cena książek i materiałów do nauki.
 
KOREPETYCJE
 
Kolejną formą nauki są korepetycje. Tu koszty są wahają się od 50 do 100 zł za godzinę. Jeśli przyjmiemy najniższą kwotę 50 zł, 2 razy w tygodniu, to w miesiącu wydamy 400 zł. Niestety korepetycje często wyglądają tak, że korepetytor wyłącznie odrabia z dzieckiem lekcje i na tym nauka się kończy.
 
MATERIAŁY DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ENGLISH IS SIMPLE
 
Materiały do nauki języka angielskiego są niezwykle efektywne, jeśli dziecko wykonuje systematycznie ćwiczenia wskazane w materiałach. Mają formę wspierającą naukę angielskiego, omawiają niezbędne zagadnienia i pomagają zrozumieć dziecku to, czego uczy się w szkole. Przy tym – są przygotowane w formie zabawy oraz w taki sposób, żeby dziecko mogło wykonywać je samo, bez pomocy dorosłych. Ćwiczenia posiadają klucz, a więc od razu można sprawdzić swoje wyniki. Materiały English is Simple mają zdecydowanie najbardziej atrakcyjną ofertą cenową. Koszt rocznej prenumeraty to jedynie 329 zł.
 
Obecnie pojawiła się też oferta promocyjna – można zamówić pierwszy numer już za 9,90 zł – jest to niewielki koszt, a można się przekonać, jak przygotowane są ćwiczenia i czy spodobają się dziecku.
 
A na koniec to, co najlepsze! English is Simple jako jedyna firma na rynku oferuje pomoc w odrabianiu pracy domowej! Dziecko może przesłać mailem skan bądź zdjęcie odrobionej pracy domowej, a konsultanci w English is Simple sprawdzą ją i odeślą w ciągu 24h razem z uwagami i sugestiami co do dalszej nauki angielskiego dziecka. Tak więc oceny 5 i 6 z pracy domowej gwarantowane!
 
Na koniec zamieszczamy podsumowanie kosztów nauki języka angielskiego.
 
Roczna nauka w szkole językowej
 
330 zł * 12 miesięcy = 3 960 zł
 
– brak odrabiania pracy domowej z dzieckiem
– nauka niezależna od programu szkolnego
– brak indywidualnego podejścia do ucznia
 
Koszt rocznych korepetycji
 
400 zł * 12 miesięcy = 4 800 zł
 
– odrabianie pracy domowej z dzieckiem 
– nauka może być prowadzona wg programu szkolnego
 
Materiały English is Simple
Prenumerata roczna
 
Prenumerata roczna 329 zł
 
 – 12 numerów (co miesiąc 1 numer) + cykliczne materiały dodatkowe wliczone w cenę, np. karty memory, plansze, plakaty edukacyjne itd.
– udziały w konkursach – każde dziecko, które weźmie udział w konkursie zostanie nagrodzone! Daje mu to dodatkową motywację do nauki.
 
Teraz możesz zamówić jeden numer w promocyjnej cenie 9,90 zł (cena regularna 29,90 zł za 1 numer). Możesz sprawdzić, jak przygotowane są materiały i dać je do oceny dziecku. Niczym nie ryzykujesz!
 
 
Porównujemy koszty nauki j. angielskiego w zależności od metody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry