Jak skutecznie wspierać swoje dziecko w nauce języka angielskiego?

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość świata i chętnie oraz szybko się uczą. Jednak równie szybko mogą zniechęcić się do nauki. Dlatego tak ważna jest rola rodziców w wspieraniu dziecka w poznawaniu języka.

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko swobodnie komunikowało się w języku angielskim (a w dzisiejszych czasach tak naprawdę nie ma innego wyjścia), przede wszystkim powinieneś pamiętać, że nie jest to kolejny przedmiot w szkole.

Podejście polegające na odetchnięciu z ulgą, że dziecko ma kontakt z angielskim na lekcjach w szkole i to wystarczy, jest błędem. Nawet dodatkowe zajęcia raz czy dwa razy w tygodniu to za mało.

Dziecko powinno mieć kontakt z językiem angielskim codziennie!

Jako rodzic powinieneś dać dziecku możliwość codziennej nauki angielskiego, zapewnić mu odpowiednie narzędzia i materiały. Pamiętaj, aby materiały, które zaproponujesz dziecku dostosować do jego wieku i zainteresowań. To powinny być materiały, które dziecko polubi i z których samo będzie chciało korzystać, inne niż nudne i chaotyczne podręczniki szkolne…

Wówczas dziecko będzie chętnie (i codziennie) do nich zaglądało, a wszelkie testy i sprawdziany nie będą stanowiły dla niego problemu. Przede wszystkim jednak będzie swobodnie komunikowało się po angielsku!

Dopiero wtedy, Ty jako rodzic, będziesz mógł być spokojny o postępy swojego dziecka w nauce i o jego oceny w szkole.

Jak skutecznie wspierać swoje dziecko w nauce języka angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry