Gry i zabawy z wykorzystaniem kart edukacyjnych

Przykłady gier i zabaw z wykorzystaniem kart edukacyjnych

Karty edukacyjne są doskonałą pomocą dla rodziców i nauczycieli języka angielskiego, którzy poszukują ciekawych i starannie opracowanych materiałów do zabaw wspierających rozwój językowy dzieci.

Poniżej prezentujemy przykłady gier i zabaw z wykorzystaniem kart.

 SKOJARZENIA

W tę grę mogą grać 2 osoby lub 2 zespoły.  Jedna osoba lub przedstawiciel zespołu losuje kartę. Jego zadaniem jest opisanie lub przybliżenie na zasadzie skojarzeń wylosowanego hasła. Nie może wymówić słowa zapisanego na karcie ani żadnego podobnego z tym samym rdzeniem. Dla utrudnienia można zapisać na kartce 2-3 dodatkowe słowa, których także nie można użyć podczas opisywania. Druga osoba (bądź zespół) musi odgadnąć, o jakie słowo chodzi. Gra będzie jeszcze ciekawsza, gdy zostanie ustalony czas trwania danej rundy.  

PYTANIA

Jedna osoba wybiera jedną z kart (np. zwierzę). Pozostałe osoby zadają jej pytania, na które może odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Pytania powinny być zadawane po kolei przez każdą z grających osób. Do wykorzystania mają one ustaloną pulę pytań, np. 5. Pytania powtórzone lub niepotrzebne też liczą się do ustalonego limitu. Przykładowe pytania: Is it big? Is it small? Is this green? Is this an animal?

KALAMBURY

Tą znaną wszystkim grę można wykorzystać również do nauki języka angielskiego. Odgadujemy słowa przedstawiane za pomocą gestów (pokazywanie) lub obrazów (rysowanie). Podczas pokazywania i rysowania nie wolno nic mówić ani wydawać żadnych dźwięków. Gra ta gwarantuje zapamiętanie prezentowanych słówek.    

GŁUCHY TELEFON

W tę grę może grać dowolna liczba uczestników. Jedna osoba losuje kartę. Wymyśla ona zdanie, w którym musi użyć wylosowane na karcie słowo. Następnie szepce to zdanie do ucha kolejnej osobie, ta następnej, itd. Ostatnia z osób głośno wymawia to, co usłyszała. Zabawa ta powoduje, że dzieci starają się ułożyć poprawne zdanie, dokładnie słuchają i wyraźnie wymawiają poszczególne słowa.

OPOWIEŚCI

Dziecko losuje 5 kart z puli wszystkich kart. Z wylosowanych kart układa historię, którą następnie musi opowiedzieć. Trudniejsza wersja może polegać na tym, że kolejna osoba dokłada wylosowane przez siebie kolejne 5 kart i kontynuuje rozpoczętą przez poprzedniego gracza historię.

System nauki z kartami sprawi, że Twoja pociecha:

– nauczy się nowych słówek i pozna ich pisownię,
– powtórzy i utrwali znane już słownictwo.

SŁOWNICTWO. Kreatywna nauka języka angielskiego! Karty edukacyjne – English is Simple

Zakres słownictwa prezentowany na kartach obejmuje następujące zagadnienia: My Home, Body Parts, Clothes, School Objects, Animals, Fruits & Veggies.

W skład zestawu wchodzi 60 dwustronnych kart z najważniejszymi słówkami. Po jednej stronie karty znajduje się ilustracja i podpis w języku angielskim, a na odwrocie ilustracja z tłumaczeniem w języku polskim. Zabawę z kartami uatrakcyjniają przyciągające uwagę obrazki, które ułatwiają zapamiętywanie słówek w sposób najbardziej naturalny dla dzieci w tym wieku, czyli podczas wspólnej, fascynującej zabawy!

Zobacz karty. 

Gry i zabawy z wykorzystaniem kart edukacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry