Jak gra „Wisielec” uczy dzieci angielskiego?

Jak gra „Wisielec” uczy dzieci angielskiego?

„Wisielec”, czyli „Hangman”, to świetna gra dla dzieci do utrwalania pisowni i słownictwa. Po pierwsze dziecko musi przypomnieć sobie słowa, które zna lub nauczyć się nowych, po drugie musi umieć je przeliterować po angielsku i zapisać, a po trzecie nabiera wyczucia, które litery pasują do siebie w języku angielskim.

Wskazówki dla Ciebie:

W grę tę można grać w 2 osoby lub większą grupą.
Rozpocznij od najpopularniejszych liter – w języku angielskim to wszystkie samogłoski (a, e, i, o, u) oraz spółgłoski „r”, „s” i „t”.
Jeżeli chcesz ułatwić grę, użyj kategorii. Powiedzmy na przykład, że wybierasz słowo „chomik”, powiedz pozostałym graczom (graczowi), że twoje słowo jest z kategorii „Zwierzęta”.

_ _ _ _ _ _ _ (hamster) ➡️ kategoria Animals

Jeżeli z kolei chcesz, aby gra była trudniejsza używaj wyrażeń zamiast pojedynczych słów. Pamiętaj, aby wyraźnie wskazać, gdzie znajdują się spacje między słowami.
Ustal z dzieckiem, kiedy wisielec będzie gotowy. Zazwyczaj rysuje się: dwie nogi, dwie ręce, dwoje oczu, nos, usta. Ale możesz narysować także: uszy, stopy, brwi, włosy.
Przypominamy: jeśli odgadywana litera jest w tajemniczym słowie, zapisujecie tę literę, gdziekolwiek się pojawi w słowie (może pojawić się więcej niż raz). Jeśli podanej litery nie ma w słowie, rysujecie jedną część wisielca (większość ludzi zaczyna od głowy). Zachęcamy do zapisywania także zgadywanych niepoprawnych liter.
Gra trwa do momentu odgadnięcia tajemniczego słowa lub gdy wisielec jest kompletny. Wygrywa ten, kto odgadnie właściwe słowo.

Życzymy owocnej nauki i dobrej zabawy!

Więcej pomysłów na gry i zabawy znajdziesz we wpisie Gry i zabawy z wykorzystaniem kart edukacyjnych. 

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Jak gra „Wisielec” uczy dzieci angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry