Dzień Nauczyciela 2019

Dzień Nauczyciela 2019

Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę! Rabat 30% w naszym sklepie na produkty z serii English is Simple! Zapraszamy do korzystania, wystarczy, że w koszyku wpiszesz kod: FACEBOOK.

Dzień Nauczyciela upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 roku. Wówczas podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli.

Z kolei ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 r., zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela obchodzony w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.

W 1982 roku Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela, zmieniając nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. W tym dniu nagradzani są wyróżniający się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Z okazji ich święta – wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów zawodowych!

Skorzystaj z rabatu 30% w naszym sklepie! Jest ważny tylko do 15 października!

Dzień Nauczyciela 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry