Znajdź materiały dla swojego dziecka na odpowiednim poziomie – to niezbędne, aby robiło postępy w nauce języka angielskiego!

Znajdź materiały dla swojego dziecka na odpowiednim poziomie - to niezbędne, aby robiło postępy w nauce języka angielskiego!

Ważne jest, aby znaleźć materiały czy zajęcia edukacyjne dla dziecka na odpowiednim poziomie. Jeśli materiał będzie za trudny, może to być dla niego demotywujące. Jeśli jednak dziecko będzie czuło się zbyt komfortowo, jego postępy w nauce będą wolniejsze.

Jak zatem znaleźć odpowiedni „poziom” dla dziecka? Nauczyciele i eksperci na całym świecie korzystają ze wspólnego europejskiego systemu opisu kształcenia językowego (CEFR). CEFR ma sześć poziomów językowych, od początkującego (A1) do bardzo zaawansowanego (C2).

Sprawdź poziom językowy swojego dziecka

Poproś dziecko, aby wykonało ćwiczenia językowe na określonym poziomie.

Nasze materiały English is Simple mają następujące poziomy językowe:

Niezbędnik Czwartoklasisty – poziom A1/A1+

Niezbędnik Piątoklasisty – poziom A1+/A2

Jeśli ćwiczenia są zbyt łatwe lub zbyt trudne, poproś dziecko, aby spróbowało aktywności na wyższym lub niższym poziomie. W ten sposób dobierzesz dla dziecka materiały na odpowiednim poziomie.

Popraw umiejętność czytania u swojego dziecka

Zachęć dziecko do wypróbowania naszych materiałów nastawionych na ćwiczenie umiejętności czytania, dostępnych w Niezbędniku Czwartoklasisty i Piątoklasisty:

Popraw umiejętność pisania u swojego dziecka

Zachęć swoje dziecko do wypróbowania niektórych z naszych ćwiczeń w zakresie pisania:

Popraw umiejętność mówienia u swojego dziecka

Zachęć dziecko do ćwiczenia umiejętności mówienia dzięki naszym ćwiczeniom z działu Skills. Ćwiczcie:

  • budowanie pytań otwartych – wh-questions, czyli takich, które rozpoczynają się od: what, who, when, where, whose, why, how. Jest to świetna aktywność dla osób uczących się na poziomie A1.

Popraw umiejętności gramatyczne i zasób słownictwa u swojego dziecka

Zachęcaj swoje dziecko do doskonalenia słownictwa angielskiego i znajomości gramatyki za pomocą skutecznych ćwiczeń dostosowanych do wieku dziecka:

Znajdź materiały dla swojego dziecka na odpowiednim poziomie – to niezbędne, aby robiło postępy w nauce języka angielskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry