Ćwiczenia sprawdzające wiedzę z I semestru dla klas 4-6

testy angielski dzieci

Sprawdź, w jakim zakresie Twoje dziecko opanowało materiał z j. angielskiego z I semestru nauki!

Prawie cały pierwszy semestr upłynął na nauczaniu zdalnym. Rodzice i nauczyciele są wykończeni. Dzieci natomiast są całkiem zadowolone. Tęsknią oczywiście za kolegami i koleżankami, ale większość z nich akceptuje taką sytuację. Część z nas zadaje sobie pytanie: dlaczego?

Nauka podczas lekcji zdalnych

Po pierwsze, w części szkół lekcje zdalne są krótsze. Skutkuje to zadowoleniem uczniów, ale efekty nauczania z powodu krótszych lekcji są gorsze.

Po drugie, czasem nie doceniamy kreatywności dzieci – szczególnie, jeśli chodzi o zajmowanie się różnymi rzeczami podczas lekcji zdalnych, innymi niż słuchanie nauczyciela. Jeśli dziecko nie jest wystarczająco skupione na lekcjach, bo jest zajęte czymś innym, to trudno oczekiwać, że opanuje ono materiał danej klasy w stopniu przynajmniej zadowalającym.

Efekty nauczania zdalnego języka angielskiego

Szczególnie trudne jest nauczanie języka obcego poprzez Internet, jeśli chodzi o klasy 4-8. W tych klasach dzieci uczą się zasad gramatyki, poznają nowe czasy, a to wymaga dobrego wyjaśnienia i skupienia się ucznia na lekcji, a także częstych powtórek. Dodatkowo, jeśli chodzi o nauczanie języka obcego, nie każdy rodzic jest w stanie pomóc swojemu dziecku, bo przecież nie każdy rodzic zna język obcy, którego uczy się dziecko.

Część rodziców ma wątpliwości co do efektów nauczania zdalnego. Jeśli Ty także masz wątpliwości, sprawdź wiedzę z języka angielskiego swojego dziecka z pierwszego semestru!

Sprawdź wiedzę z języka angielskiego swojego dziecka z I semestru nauki!

Mamy dla Ciebie ebooki z testami sprawdzającymi wiedzę i z poprawnymi odpowiedziami. Ebooki zawierają pytania i zadania dotyczące słownictwa oraz gramatyki, które dziecko powinno opanować w danej klasie w pierwszym półroczu. Przy każdym zadaniu dziecko przyznaje sobie ilość punktów. Na końcu każdego testu dziecko podsumowuje ilość punktów, które zebrało i porównuje do maksymalnej ilości punktów, które mogło otrzymać i na tej podstawie przyznaje sobie ocenę wg instrukcji.

Pozwala to zweryfikować, który temat dziecko opanowało, a nad którym musi jeszcze popracować. Jest to wspaniałe narzędzie zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli, którzy chcą sprawdzić poziom wiedzy swojego dziecka lub ucznia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ćwiczeniach sprawdzających wiedzę z języka angielskiego z I semestru – kliknij w link dotyczący klasy, która Cię interesuje.

KLASA 4 – ebook Ćwiczenia sprawdzające wiedzę z I półrocza

KLASA 5 – ebook Ćwiczenia sprawdzające wiedzę z I półrocza

KLASA 6 – ebook Ćwiczenia sprawdzające wiedzę z I półrocza

Życzymy samych szóstek!

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Ćwiczenia sprawdzające wiedzę z I semestru dla klas 4-6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry