Angielskie krzyżówki dla dzieci

Angielskie krzyżówki dla dzieci

Ucz się słówek z krzyżówek!

Język angielski zawiera wiele różnych, trudnych do zapamiętania słówek. Nauczyciele angielskiego zdaja sobie sprawę, że opanowanie słownictwa może sprawiać dzieciom problemy. Z tego względu proponują gry i zabawy, dzięki którym nauka słówek jest przyjemniejsza i skuteczniejsza! Jedną z metod, które sprawiają, że zapamiętanie nowych wyrazów jest łatwiejsze i przyjemniejsze jest rozwiązywanie krzyżówek.

Krzyżówki w języku angielskim stanowią rewelacyjne narzędzie do nauki języka dla dzieci!

Jeżeli poszukujesz przyjemnych i skutecznych sposobów na naukę angielskiego dla swojego dziecka, krzyżówki są dla Ciebie! Rozwiązywanie krzyżówek może znacząco wzbogacić zasób słownictwa dziecka.

Dlaczego je polecamy?
  1. Po pierwsze, rozwiązując krzyżówki dziecko uczy się mimochodem – bawiąc się.
  2. Po drugie, zapamiętanie nowych wyrazów jest łatwiejsze i przyjemniejsze.
  3. Po trzecie, rozwiązanie krzyżówki daje dziecku ogromną satysfakcję!

Krzyżówki to gry słowne, które rozwiną zasób słownictwa dziecka. Krzyżówki dla dzieci mogą być obrazkowe lub słowne. W tych pierwszych dziecko odgaduje, co znajduje się na obrazku i wpisuje odpowiednie hasło w języku angielskim do krzyżówki. W drugich z kolei, definicje i opisowe podpowiedzi (oczywiście w języku angielskim) naprowadzają dziecko na poprawne słowo.

Wzbogacenie słownictwa

Wiele krzyżówek dla dzieci skupia się na jednym temacie. Takim tematem może być np. zima. Tematyczne krzyżówki sprawią, że dziecku łatwiej jest się nauczyć i zapamiętać nowe słowa, ponieważ są one ze sobą powiązane.

Chcesz, aby Twoje dziecko poćwiczyło słownictwo związane z ZIMĄ?  Sporty i aktywności zimowe – pogoda zimowa – odzież zimowa. Skorzystaj z krzyżówek tematycznych, które w sprytny sposób uczą angielskiego!

Nauka poprawnej pisowni

Rozwiązywanie krzyżówek pomaga także w nauce poprawnej pisowni. Każde słowo dziecko musi wpisać literka po literce w odpowiednie miejsce w krzyżówce, jeden mały błąd i krzyżówki nie da się rozwiązać. Wypełniając krzyżówki regularnie, dziecko nie będzie robiło błędów w pisowni wyrazów. Szybko zobaczysz, o ile lepiej pisze w języku angielskim!

Aby skorzystać jak najwięcej z nauki w ten sposób, niech dziecko czyta na głos wszystkie nowe słowa, które znajdują się w krzyżówkach. Będzie je o wiele łatwiej mu zapamiętać. W ten sposób przećwiczy również wymowę tych słów.

Dobra zabawa

Wypróbuj krzyżówki English is Simple i przekonaj się osobiście, jak wiele nowych słówek nauczy się Twoje dziecko! Dobra zabawa i skuteczna nauka gwarantowana!

Time to Play! Angielskie krzyżówki dla uczniów klas 4 – 5

Winter! Angielskie krzyżówki tematyczne dla uczniów klas 4 – 6. Znajdziesz je w pakiecie materiałów: WINTER TIME!

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Angielskie krzyżówki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry