Jak pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego?

Dzieci uczą się języka obcego w sposób naturalny. Jeśli chcesz wspierać swoje dziecko w nauce angielskiego, przeczytaj jak to robić.

Najważniejsza jest motywacja

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzieci uczą się języka obcego w sposób naturalny, dlatego najlepiej jak rodzice zapewnią im stały kontakt z językiem. Może to być kontakt z osobą, która będzie mówiła do nich po angielsku, oglądanie bajek, słuchanie piosenek po angielsku, a w przypadku nieco starszych dzieci – zapewnienie im możliwości wykonywania zróżnicowanych ćwiczeń dostosowanych do ich wieku.

Rodzice pełnią bardzo dużą rolę w motywowaniu dziecka do nauki oraz uświadamianiu dziecku jak ważna jest nauka języka obcego, szczególnie języka angielskiego, który jest obecnie językiem międzynarodowym. Dziecko, które czuje wsparcie od rodziców, uczy się chętniej, ponieważ rozumie, że ta wiedza mu się przyda w przyszłości. Bardzo istotne jest umiejętne i stałe wspieranie dziecka w robieniu nawet najmniejszych postępów, zarówno w szkole, jak i na zajęciach poza szkolnych. Nie zapomnij więc o chwaleniu swojego dziecka! To bardzo ważne w procesie nauki.


Nauka przez zabawę

Jeśli dziecko ma jakieś hobby, wykorzystaj je do nauki angielskiego. Jeśli dziecko lubi zwierzęta, uczcie się nazw zwierząt po angielsku, jeśli zaś lubi muzykę – słuchajcie i śpiewajcie piosenki po angielsku.

Jeśli zapewnimy dziecku różnorodne materiały do nauki, będzie chętnie z nich korzystało. Jeśli damy mu monotonne ćwiczenia do wykonywania – zniechęci się do nauki. Dlatego polecamy English is Simple. Niezbędnik Czwartoklasisty, który został przygotowany w taki sposób, aby dziecko wykonywało różnorodne zadania, które wesprą go w nauce nowych słówek, gramatyki oraz pozwolą mu rozwinąć inne umiejętności niezbędne do komunikacji w języku angielskim. Wypróbuj nasz Niezbędnik Czwartoklasisty – przetestowany przez dzieci.

Jak pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego?
Przewiń do góry