Top 4 opowieści na dobranoc po angielsku

opowiadania na dobranoc po angielsku

Top 4 opowieści na dobranoc po angielsku

Doskonale wiesz, że w dzisiejszych czasach bez znajomości języka angielskiego nie ma mowy o dobrej pracy ani o swobodnym podróżowaniu po świecie. Dlatego też, dzieci od wczesnych klas szkoły podstawowej, a często nawet już w przedszkolu uczą się angielskiego. Słówka, zasady gramatyczne – na tym głównie opiera się nauka języka. Ale czy to wystarczy? Czy można zrobić coś więcej, żeby pomóc dziecku w nauce?

Odpowiedź brzmi: TAK!

Zachęć dziecko do czytania krótkich historyjek, bo czytanie w języku obcym przekłada się na szybszy rozwój sprawności językowych. Mogą to być np. opowieści na dobranoc po angielsku. 

W ten sposób dziecko uczy się bez problemu rozumieć angielskie teksty – dostosowane oczywiście do poziomu znajomości języka przez dziecko. Ta aktywność pomoże mu swobodnie komunikować się z rówieśnikami oraz oswoi je z językiem, poszerzy jego zasób słownictwa i rozwinie umiejętność tworzenia dłuższych wypowiedzi.

Jeśli więc chciałbyś rozbudzić w dziecku zainteresowanie językiem angielskim i światem, mamy dla Ciebie propozycję. Poniżej polecamy 4 krótkie, fascynujące opowiadania. Proszę przeczytaj je ze swoją pociechą, a sam zobaczysz, że czytanie po angielsku nie jest wcale trudne, a przede wszystkim może być świetną zabawą i sprawiać dziecku frajdę! 😊

Opowieści na dobranoc po angielsku

Pierwsze opowiadanie jest pewnie dobrze znane niektórym dzieciom. Tytuł tego opowiadania to „Zając i żółw”. Opowiada o tym jak powolny, ale wytrwały żółw pokonał w wyścigu zająca, który był najszybszym zwierzęciem w okolicy. Jak to się stało? Jakim cudem wyścig wygrał powolny żółw? Dlaczego zając przegrał? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury.

Drugim opowiadaniem, które chcę Wam polecić to „Mały wielbłąd i jego mama”. Bajka jest o małym wielbłądzie, który podpytuje swoją mamę o wygląd i życie wielbłądów. Po co wielbłądom garby? Dlaczego mają długie nogi? Na które pytanie mama wielbłąda nie umiała synkowi odpowiedzieć? Dowiesz się czytając opowiadanie „Mały wielbłąd i jego mama”.

Trzecie opowiadanie to „Opowiadanie o kaktusie”. Bajka opowiada o kaktusie, który był wyśmiewany przez inne kwiaty. Było mu bardzo przykro, ale mimo to, gdy była taka potrzeba to pomógł kwiatom, które wcześniej go obrażały i nie chciały znać.  Dlaczego kaktus był wyśmiewany przez pozostałe kwiaty? Dlaczego kwiaty potrzebowały pomocy i jak kaktus im pomógł? Tego dowiecie się czytając bajkę „Opowiadanie o kaktusie”.

Czwarte opowiadanie nosi tytuł „O księciu, który nie lubił warzyw”. Opowiadanie z pewnością chętnie przeczytają wszystkie niejadki, które warzywa omijają szerokim łukiem. Historia ta opowiada o księciu, który miał wkrótce zostać królem. Pewnego dnia zaprosił do siebie wielkiego nauczyciela, żeby pomógł mu rozwiać wątpliwości dotyczące rządzenia krajem. Jakie wątpliwości miał książę? Jak wielki nauczyciel pomógł księciu rozwiać jego wątpliwości? Co wspólnego z całą historią mają warzywa? Jeśli jesteś ciekawy – zapraszam do lektury 😊

Pamiętaj! Im wcześniej Twoje dziecko nauczy się czytać po angielsku ze zrozumieniem, tym szybciej nauczy się bezbłędnie mówić i swobodnie się komunikować w języku angielskim!

Opowiadania pochodzą ze strony www.bedtimeshortstories.com, która jest naszym partnerem.

Top 4 opowieści na dobranoc po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry