Nauka języka angielskiego w wakacje – czy warto?

Nauka języka angielskiego w wakacje - czy warto?

Po intensywnym roku nauki języka obcego w szkole często mierzysz się z dylematem – co zrobić podczas wakacji z nauką języka angielskiego dziecka? Czy odłożyć książki w kąt i pozwolić mu cieszyć się urokami lata? A może jednak zachować ciągłość w nauce, by dziecko podczas wakacji nie zapomniało tego, czego się nauczyło w ciągu roku szkolnego?

Czy dziecko może zapomnieć to, czego nauczyło się w ciągu roku szkolnego?

Zachowanie ciągłości w nauce jest niezwykle istotne. Brak kontaktu z językiem powoduje, że szybko zapominamy to, czego się nauczyliśmy.  Nie chodzi tu koniecznie o naukę z podręcznika, ale raczej o to, by mieć stały kontakt z językiem, np. przez czytanie bloga w języku angielskim, rozwiązywanie krzyżówek czy quizów, wykonywanie ciekawych, krótkich ćwiczeń itp. A to wszystko po to, aby dziecko nie straciło kontaktu z językiem, w którego naukę włożyło już tak dużo wysiłku.

Nauka angielskiego w wakacje poprzez zabawę

Nauka języka przynosi najlepsze efekty, kiedy sprawia dziecku przyjemność, a wakacje to najlepszy moment na znalezienie czasu na to, na co zwykle brakuje go w ciągu roku.

Trik polega po prostu na tym, aby jak najwięcej wakacyjnych czynności połączyć z nauką języka, co naprawdę jest proste. Dwie podstawowe zasady to: musisz wiedzieć, co sprawia dziecku największą przyjemność i nauczyć się znajdować okazję do nauki języka w każdej sytuacji.

Musisz jechać kilka godzin pociągiem, by dostać się nad morze? Świetnie! W tym czasie dziecko może rozwiązywać quizy na różne tematy w języku angielskim, a podróż minie zarówno Tobie, jak i dziecku tak szybko jak nigdy.

Twoje dziecko uwielbia czytać przed snem? Doskonale! W tym czasie może przeczytać niejedno opowiadanie po angielsku, a zdobytą w ten sposób wiedzą będzie się cieszyć bardzo długo.

Po długiej zabawie w wodzie i na słońcu trudno Ci utrzymać dziecko w miejscu, aby odpoczęło? Daj mu dowolny zeszyt English is Simple, a zobaczysz, że uda Ci się to bez problemu!

Sposobów na przyjemną i beztroską naukę języków w wakacje jest wiele – wystarczy tylko chcieć! Polecamy Ci materiały English is Simple, w których znajdziesz m.in. mnóstwo ćwiczeń dostosowanych do zainteresowań dziecka, testów sprawdzających wiedzę, a także quizy, krzyżówki i wordsearch, które zmieniają nudną naukę w świetną zabawę.

Ucząc dzieci języków, poszerzamy im horyzonty. Uświadamiamy im, że istnieją kraje, języki, społeczeństwa, które różnią się od nas. To bardzo ważne, by dziecko wiedziało o różnorodności świata i wykazywało zainteresowanie innymi kulturami. Wakacje to doskonały czas na edukację w tym zakresie. A jeżeli dziecku uda się porozumieć w restauracji czy w hotelu w języku angielskim jego duma i postępy będą rosły w zawrotnym tempie! I Twoja duma też!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Nauka języka angielskiego w wakacje – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry