Angielski w podróży i na wakacjach

angielski w podróży i na wakacjach

Angielski w podróży i na wakacjach

Wakacje za granicą to doskonała okazja do zmotywowania dziecka do nauki języka angielskiego i pokazania praktycznych korzyści z jego znajomości.

Wyjeżdżając za granicę, dziecko będzie mogło wykorzystać znajomość języka angielskiego w praktyce. To wszystko czego się uczyło, będzie mogło w końcu przetestować w życiu, np. w sytuacjach turystycznych.

Ty z kolei będziesz miał okazję, aby pokazać dziecku konkretną korzyść ze znajomości języka tu i teraz. To najlepsza zachęta do nauki dla dziecka! Żadne inne argumenty, np. że w przyszłości może dostać lepiej płatną pracę, dzięki dobrej znajomości języka obcego, nie przemówią tak dobrze do dziecka.

Angielski w podróży i na wakacjach. Wykorzystaj czas wakacji do zmotywowania dziecka do nauki angielskiego! Sprawdź, jak to zrobić skutecznie!

5 krótkich wskazówek

1. Nie wyręczaj dziecka w mówieniu
2. Poproś dziecko o załatwienie drobnych sprawunków w sklepie lub jakiejś sprawy w hotelu
3. Wysyłaj dziecko na zajęcia z animatorem i rówieśnikami z innych państw – wówczas będzie miało okazję do rozmowy po angielsku, chociażby pytając inne dzieci o imię i ich narodowość
4. Pytaj dziecko o angielskie odpowiedniki polskich słów – to dobra zabawa, możecie zacząć już w podróży
5. Słuchajcie, co mówią inni i niech dziecko zapamiętuje nowe angielskie słowa, może je nawet zapisywać w specjalnym zeszycie

Pamiętajmy, że mózg dziecka jest chłonny jak gąbka, ale wymaga regularnego kontaktu z językiem. Warto uczyć się języka angielskiego przez cały rok i w wakacje również, tylko zmieniamy formę nauki nastawioną bardziej na praktykę i zabawę. To spowoduje, że dziecko nie będzie miało problemu z powrotem do nauki po wakacjach.

Zacznij od English is Simple – Travelling. To zeszyt niezbędny dla dziecka w trakcie podróży i wakacji! Skorzystaj! Dobra zabawa i zero marudzenia gwarantowane!

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Angielski w podróży i na wakacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry