Jak sprawić, aby nauka angielskiego dziecka w domu była skuteczna?

nauka angielskiego w domu

Jak sprawić, aby nauka angielskiego dziecka w domu była skuteczna?

Dzisiaj skupiamy się na tym, jak sprawić, aby nauka angielskiego dziecka w domu była skuteczna.

Po pierwsze, nauka w domu powinna być zaplanowana. Najgorsze, co można zrobić, to działać z tzw. doskoku. Dzieci mają – poza szkołą – wiele dodatkowych zajęć, co nie ułatwia wygospodarowania czasu na naukę angielskiego w domu. Ale… Jest to możliwe!

Zastanów się, jaki cel chcecie osiągnąć

Na początek zastanów się, jaki cel ma nauka w domu Twojego dziecka. Chcecie się skupić na gramatyce, słownictwie, a może czytaniu? Dopiero potem zacznij myśleć o tym, jakich środków będziesz potrzebował, żeby go osiągnąć.

Stwórz optymalny zestaw materiałów do nauki

Teraz pomyśl, jakie materiały najlepiej wykorzystać do nauki. Stwórz optymalny zestaw materiałów do nauki dla Twojego dziecka. Pod żadnym pozorem, nie zaczynaj ich szukać w momencie, gdy dziecko już siedzi przy biurku gotowe działania. Ten moment to zdecydowanie za późno. Nie popełnij tego błędu! Miej materiały do nauki przygotowane z wyprzedzeniem.

Dlatego już dzisiaj polecamy Ci do nauki z dzieckiem materiały English is Simple, które zapewnią Wam idealnie dobrany do potrzeb Twojego dziecka zestaw ćwiczeń, niezbędnych wyjaśnień, zabaw językowych i gier. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć klikając w poniższe linki:

Zestaw materiałów dla klasy 4: Niezbędnik Czwartoklasisty

Zestaw materiałów dla klasy 5: Niezbędnik Piątoklasisty

Zestaw materiałów dla klasy 6: Niezbędnik Szóstoklasisty

Zaplanuj czas, który poświęcisz z dzieckiem na naukę

Gdy wybrałeś już materiały, z których będziecie korzystać, czas zabrać się za organizację czasu. Tak, jak wspomnieliśmy na początku, nauka powinna być zaplanowana. Bez tego ani rusz!

Ustal dni w tygodniu, które będziecie poświęcać na naukę oraz konkretne godziny tak, aby nauka angielskiego w domu stała się dla Twojego dziecka nawykiem. Możecie zaplanować naukę np. rano, kiedy dziecko jest wypoczęte i gotowe do przyswajania nowej wiedzy.

Codzienny kontakt z językiem to klucz do sukcesu Twojego dziecka

Uczcie się wtedy przez 15 minut angielskiego. To wystarczy! Oczywiście pod warunkiem, że nauka będzie regularna (systematyczna)! Tylko taka nauka może przynieść wymierne rezultaty.

Wykorzystajcie czas przeznaczony na naukę w stu procentach

Wyeliminuj wszelkie rozpraszacze, pozbądź się na czas nauki telefonów. Najlepiej wynieś je do innego pomieszczenia. Mamy tu na myśli telefon zarówno Twojego dziecka, jak i Twój (jeżeli jesteś z dzieckiem podczas nauki). 15 minut to krótko, wykorzystajcie ten czas maksymalnie!

Nauka języka wymaga czasu

Pamiętaj, że nauka angielskiego to proces, który trwa dłuższy czas. Bądź więc cierpliwy i systematyczny, a te małe kroczki, które zaplanowałeś z dzieckiem, na pewno przyniosą efekty. Czasami i Ty, i dziecko możecie mieć chwile zwątpienia. To normalne! Każdy je ma. Najważniejsze, żeby się nie poddawać i działać dalej. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Jak sprawić, aby nauka angielskiego dziecka w domu była skuteczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry