Jak poprawić ocenę z angielskiego?

jak poprawić ocenę

Jak poprawić ocenę z angielskiego?

Zadbaj o to, żeby dziecko poprawiło ocenę z angielskiego zanim skończy się rok szkolny!

Nauczyciele zaczynają wystawiać proponowane oceny – to ostatni moment na to, żeby zatroszczyć się o poprawienie oceny na koniec roku szkolnego. Podpowiadamy co zrobić, żeby zdążyć na czas, czyli jak poprawić ocenę z angielskiego?

  1. Po pierwsze – poprawienie sprawdzianów

Warto poprawić klasówki i testy, z których dostało się słabsze oceny. Najlepiej poprosić nauczyciela o możliwość ponownego napisania takich sprawdzianów. Większość nauczycieli zgadza się na takie rozwiązanie.

  1. Po drugie – zgłaszanie się do odpowiedzi

Koniec roku szkolnego to również dobry czas na zgłaszanie się do odpowiedzi. Aktywność i wykazanie się wiedzą może zapewnić lepszy stopień. Warto, żeby dziecko samo zdecydowało, kiedy będzie odpowiadało. Można czekać na wywołanie do tablicy, ale to niesie za sobą ryzyko. Lepiej przygotować się z konkretnego tematu i mieć pewność, że dostanie się dobrą ocenę.    

Przed odpowiedzią można przeczytać i powtórzyć materiał z podręcznika i zeszytu oraz sięgnąć do innych źródeł, np. materiałów English is Simple. Wiedza z dodatkowych źródeł może znacząco poprawić ocenę, bo pokazuje, że dziecko jest doskonale przygotowane i włożyło w to przygotowanie dodatkową pracę.

  1. Po trzecie – wykonanie pracy dodatkowej

Czasami nauczyciele zadają dodatkowe prace na wyższy stopień lub na tzw. „plusy”, których uzbieranie w określonej ilości gwarantuje podwyższenie oceny. Warto poświęcić trochę czasu na ich napisanie lub przygotowanie. Takie działanie pozwala na podniesienie oceny. I w tym przypadku dziecko może skorzystać z zeszytów English is Simple!

Korzyścią dodatkową może być to, że wykonując dodatkowe zadania, dziecko może odkryć, że to, co robi jest ciekawe i sprawia mu frajdę.  

Zdecyduj razem ze swoim dzieckiem, który zeszyt English is Simple przyda mu się najbardziej do poprawienia oceny. Może MY FAVOURITE FOOD albo nie jeden, a kilka zeszytów?

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Jak poprawić ocenę z angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry