Symbole wielkanocne i ich znaczenie

symbole wielkanocne po angielsku

Symbole wielkanocne i ich znaczenie

Poznaj 13 symboli wielkanocnych i ich znaczenie. Najważniejsze słówka wielkanocne po angielsku. Easter bunny, baby chicks, hot cross buns – sprawdź, co symbolizują.
 1. Jajka wielkanocne i kurczaczki (Easter eggs & baby chicks). Jajka i pisklęta symbolizują nowe życie. Jajka są symbolem wiosny już od czasów starożytnych. Jajko jest również symbolem grobu Chrystusa, z którego zmartwychwstał. Kurczaczek wykluwający się z jajka symbolizuje nowe życie lub ponowne narodziny.
 2. Wielkanocny zajączek (Easter bunny). Zając był symbolem obfitego, nowego życia w czasach starożytnych i przypomina nam o wiośnie i nowym życiu.
 3. Lilie wielkanocne (Easter lilies). Ich białe kwiaty symbolizują czystość Jezusa. Lilie wyłaniające się z ziemi na wiosnę symbolizują również nowe życie i zmartwychwstanie Chrystusa.
 4. Baranek (the lamb). Reprezentuje Jezusa – „Baranka Bożego”.
 5. Krzyż (the cross). Symbolizuje zwycięstwo Jezusa nad śmiercią.
 6. Gałązki palmowe (palm branches). Reprezentują Jezusa, który przybył do Jerozolimy w pierwszą Niedzielę Palmową, a ludzie machali gałązkami palmowymi na powitanie.
 7. Wielkanocne kapelusze (Easter hats) oraz zakładanie nowych ubrań na Wielkanoc symbolizuje nowe życie ofiarowane przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.
 8. Hot Cross Buns. Gorące bułeczki z lukrem i znakiem krzyża mają przypominać ludziom o Chrystusie.
 9. Świece (candles). Symbolizują Jezusa, „światłość świata”.
 10. Precle (pretzels). Potrawa spożywana w czasie Wielkiego Postu – skręcony kształt symbolizuje skrzyżowane w modlitwie ręce.
 11. Wiosenne kwiaty (Easter & spring flowers). Żonkile i tulipany kwitną na wiosnę i symbolizują wiosnę oraz nowe życie.
 12. Młode zwierzątka (baby animals). Zwierzęta urodzone wiosną również reprezentują wiosnę i nowe życie.
 13. Motyl (the butterfly). Jest jednym z ważniejszych symboli Wielkanocy. Cały jego cykl życia symbolizuje życie Jezusa Chrystusa. Pierwszym etapem jest gąsienica, która symbolizuje życie Jezusa na ziemi. Druga faza rozpoczyna się od stadium kokonu, obrazującego ukrzyżowanie i pogrzeb Jezusa. Trzecim i ostatnim etapem jest motyl, reprezentujący powstanie Jezusa z martwych.
Wielkanoc – słownictwo, tradycje i symbole wielkanocne, czytanie ze zrozumieniem, ćwiczenia, gry dla dzieci.

Więcej słownictwa związanego ze świętami Wielkanocy oraz tradycjami i symbolami świątecznymi znajdziesz w specjalnym pakiecie EASTER TIME! T To pakiet dla uczniów klas 4-6 przeznaczony zarówno dla rodziców do pracy z własnymi pociechami, jak i dla nauczycieli do prowadzenia lekcji.

Zawartość pakietu EASTER TIME!:

 • Wielkanocne karty pracy – dzięki którym proces nauki będzie dla dziecka przyjemnym spędzaniem czasu na ćwiczeniu umiejętności językowych oraz wyobraźni.
 • Ebook „Tradycje Wielkanocne. Anglia, USA, Australia.” – ciekawe i pięknie ilustrowane teksty dotyczące tradycji Wielkanocnych w 3 krajach anglojęzycznych: Anglii, USA i Australii, w których nowe słówka są umieszczone w kontekście, dzięki czemu dziecko w naturalny sposób je przyswaja. Dodatkowo ćwiczy czytanie ze zrozumieniem (tzw. reading comprehension).
 • 2 plakaty ze słownictwem Wielkanocnym – nowe słówka przedstawione są graficznie, co ułatwia ich zapamiętanie.
 • Zestaw 20 kart edukacyjnych (flashcards) – nauka poprzez skojarzenia, co ogromnie wspomaga zapamiętywanie u dzieci!

Aby dowiedzieć nie więcej kliknij w ten link: Pakiet Easter Time!

Zapraszamy także do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Źródło: https://www.theholidayspot.com/easter/easter_symbols.htm

Symbole wielkanocne i ich znaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry