Idiomy związane z wakacjami po angielsku

wakacje słownictwo angielski dla dzieci słownictwo związane z wakacjami po angielsku

Idiomy związane z wakacjami po angielsku

Wakacje i lato, słownictwo angielski dla dzieci. Odkryj zabawne wyrażenia dot. lata i wakacji! Poznaj  idiomy zw. z wakacjami po angielsku!

Czas na letnią dawkę idiomów! Odkryj z nami fascynujący świat wyrażeń językowych związanych z latem i wakacjami. Poznaj tajemnicze wyrażenia, które ożywią Twoją komunikację w języku angielskim. Nie trać okazji, by stać się prawdziwym mistrzem letnich idiomów!

Wakacje słownictwo angielski dla dzieci / Słownictwo związane z wakacjami po angielsku

Catch some rays – złapać odrobinę promieni słonecznych (znaczenie: spędzać czas na słońcu).

I’m planning to go to the park during my lunch break to catch some rays and enjoy the nice weather. Planuję iść do parku podczas przerwy na lunch, żeby złapać trochę słońca i cieszyć się ładną pogodą.

Hit the road – wyruszyć w drogę (znaczenie: rozpocząć podróż)

We packed up our bags, said goodbye to everyone, and hit the road early in the morning. Spakowaliśmy walizki, pożegnaliśmy się ze wszystkimi i wcześnie rano wyruszyliśmy w drogę.

Have a blast – mieć super czas (znaczenie: świetnie się bawić)

We’re going to the amusement park tomorrow, and I’m sure we’ll have a blast on all the thrilling rides. Idziemy jutro do parku rozrywki i jestem pewien, że będziemy się świetnie bawić podczas wszystkich ekscytujących przejażdżek.

Beach bum – miłośnik plażowania (znaczenie: osoba, która uwielbia spędzać czas na plaży)

My cousin is a true beach bum – she spends every summer day at the beach, soaking up the sun and surfing. Moja kuzynka to prawdziwa miłośniczka plażowania – każdy letni dzień spędza na plaży, wygrzewając się na słońcu i surfując.

Take a dip – zanurzyć się (znaczenie: wejść do wody np. basenu lub morza)

The hotel has a stunning rooftop pool, and I can’t wait to take a dip and admire the city skyline. W hotelu znajduje się wspaniały basen na dachu i nie mogę się doczekać, aby wskoczyć do niego oraz podziwiać panoramę miasta.

I jak Ci idzie? Gotowy na drugą porcję letnich idiomów?

Beat the heat – przezwyciężyć upał (znaczenie: radzić sobie z wysoką temperaturą)

During hot summer days, it’s important to stay hydrated and find ways to beat the heat. Podczas gorących letnich dni ważne jest, aby być nawodnionym i znaleźć sposoby na pokonanie upału.

Seize the day – chwytać dzień (znaczenie: korzystać z każdej chwili)

It’s summertime, so let’s seize the day and make the most of every sunny moment and exciting opportunity that comes our way. Jest lato, więc chwytajmy dzień i jak najlepiej wykorzystajmy każdą słoneczną chwilę i ekscytującą okazję, która pojawia się na naszej drodze.

Go off the grid – opuścić cywilizację (znaczenie: wyłączyć się, np. od technologii i odpocząć).

I’m going camping next week to go off the grid and enjoy some quiet time in nature. W przyszłym tygodniu wybieram się na kemping, aby odłączyć się od sieci i cieszyć się spokojnym czasem na łonie natury.

Summer fever – letnia gorączka (znaczenie: poczucie podekscytowania i radości z powodu nadchodzącego lata)

Sarah has a serious case of summer fever and can’t wait to hit the beach and soak up the sun. Sarah ma poważny przypadek letniej gorączki i nie może się doczekać wyjścia na plażę i wylegiwania się na słońcu.

On holiday mode – w trybie wakacyjnym (znaczenie: być w trybie relaksu i odpoczynku, pozostawiając za sobą obowiązki)

Finally, it’s time to switch to holiday mode and relax by the pool with a good book. W końcu czas przejść na tryb wakacyjny i zrelaksować się przy basenie z dobrą książką.

Mamy nadzieję, że te idiomy dodadzą zabawy i koloru Twoim letnim rozmowom!

Wakacje słownictwo angielski dla dzieci / Słownictwo związane z wakacjami po angielsku 

Zabierz swoje dziecko / uczniów w podróż językową z MATERIAŁEM HOLIDAY & FREE TIME!”
Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję na wakacyjny czas – zeszyt HOLIDAY & FREE TIME! Znajdziesz w nim słownictwo i ćwiczenia związane ze spędzaniem wolnego czasu oraz wakacji. 
  • pisanie pozdrowień/pocztówki z wakacji
  • różne formy spędzania czasu wolnego i wakacji
  • przedstawianie się i mówienie o sobie – przydatne zwroty i dialog z nowo poznaną osobą

Dowiedz się więcej >>>

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Idiomy związane z wakacjami po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry