Jeszcze zdążysz – zrób powtórkę z j. angielskiego z dzieckiem przed końcem semestru!

Jeszcze zdążysz - zrób powtórkę z j. angielskiego z dzieckiem przed końcem semestru!

Niedługo Święta, a po nich koniec pierwszego semestru nauki. Na ocenę semestralną pracuje się kilka miesięcy, nie da się nadrobić wszystkich zaległości w ciągu kilku dni. Jeżeli jednak wybierzesz odpowiednią (czyli efektywną) metodę nauki języka, zdążysz przed sprawdzianami podsumowującymi półrocze, dzięki czemu Twoje dziecko będzie miało na koniec semestru lepszą ocenę! Warunek jest jeden: do pracy musicie się zabrać już teraz!

Dzieci uczą się bardzo szybko, ale wymagają specjalnego podejścia dostosowanego do ich wieku. Niezwykle istotne jest też wsparcie rodziców. Aż w 80% to od rodziców zależy sukces dziecka!

Metody skutecznej nauki języka angielskiego

  1. Kontakt dziecka z angielskim nie może ograniczać się jedynie do lekcji w szkole. Dziecko powinno mieć kontakt z językiem angielskim codziennie! Kluczem do sukcesu jest systematyczność – tylko wtedy można osiągnąć efekty.
  2. Dziecko powinno mieć dostęp do odpowiednich materiałów i pomocy, z których będzie mogło korzystać codziennie. Pamiętaj, aby były to materiały dostosowane do jego wieku i zainteresowań, materiały, które dziecko polubi i samo będzie chciało po nie sięgać.
  3. Dziecko powinno mieć ustalony konkretny cel na dany dzień – czasowy lub ilościowy – ile czasu poświęca na naukę lub ile ćwiczeń ma wykonać. Dzięki temu i Ty, i dziecko, dokładnie wiecie, co i kiedy ma robić. Taki „plan pracy” na każdy miesiąc nauki, dzięki któremu będziesz wiedział, czym w danym dniu powinno zająć się Twoje dziecko, znajdziesz w każdym numerze materiałów English is Simple.
  4. Powinieneś być w stanie łatwo ocenić postępy dziecka w nauce! Warto, żebyś również dziecku pokazywał, co już umie i jakie dzięki temu osiągnie korzyści (np. będzie w stanie wskazać komuś drogę w języku angielskim lub porozmawiać na temat swoich zainteresowań z obcojęzycznym rówieśnikiem).
  5. Ważne jest stałe, odpowiednie miejsce do nauki. Zadbaj o to, aby dziecko uczyło się w jednym miejscu i żeby to było miejsce sprzyjające koncentracji i skupieniu (bez telewizora, rozmawiających osób, dzwoniących telefonów, itp…)
  6. Rozmawiaj z dzieckiem o tym, czego się nauczyło. Mówienie na głos sprzyja zapamiętywaniu. Poproś, żeby wymieniło jedną rzecz, której się nauczyło, np. słówko czy zwrot. Doskonałą pomocą dla rodziców w takim wypadku jest Cheat Sheet, czyli tzw. ściąga, którą znajdziesz w Niezbędniku Piątoklasisty i Niezbędniku Czwartoklasisty.
  7. Wspieraj u dziecka wytrwałość. Na wszystko potrzeba czasu. Podkreślaj to, co udało się dziecku do tej pory osiągnąć. Będzie to dla niego istotna motywacja do dalszej nauki.
  8. Dobrą metodą jest wspieranie nauki poprzez skojarzenia i zabawę. Obrazy dzieci zapamiętują łatwiej niż same słowa. Dlatego warto korzystać np. z kart edukacyjnych, które zawierają przyciągające uwagę obrazki, co ułatwia zapamiętywanie słówek w sposób najbardziej naturalny dla dzieci w tym wieku, czyli podczas fascynującej zabawy!
Jeszcze zdążysz – zrób powtórkę z j. angielskiego z dzieckiem przed końcem semestru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry