Gry i zabawy po angielsku na Dzień Dziecka

gry i zabawy do nauki angielskiego

Gry i zabawy po angielsku na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was propozycje gier i zabaw, które można przeprowadzić po angielsku. Pomogą one dzieciom rozwijać umiejętności językowe, a przy tym dostarczą wiele radości.

Gry i zabawy do nauki angielskiego – oto nasze propozycje:

„Simon says” (Simon mówi):

Ta gra jest równie prosta, co zabawna. Wybierany jest jeden z graczy, który staje się „Simonem”. Simon mówi, co mają robić pozostali gracze, ale tylko jeśli zaczyna zdanie od słów „Simon says”. Jeżeli gracz wykonuje polecenie bez słów „Simon says”, odpada z gry. Kluczem do wygranej jest zatem uważne słuchanie poleceń.

Przykładowo, Simon może powiedzieć:

  • „Simon says touch your nose.” (Simon mówi: dotknij nosa.) – wszyscy gracze powinni dotknąć swojego nosa.
  • „Simon says jump up and down.” (Simon mówi: skacz w górę i w dół.) – wszyscy gracze powinni zacząć skakać.
  • „Touch your toes.” (Dotknij palców u nóg.) – jeżeli jakiś gracz dotknie palców u nóg, odpada z gry, bo Simon nie powiedział „Simon says” przed poleceniem.

Gra „Simon says” jest świetna do nauki słownictwa związanego z ciałem, ruchami, a także do trenowania koncentracji i umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Grając w „Simon says”, dzieci uczą się angielskiego w naturalny i zabawny sposób!

„I spy” (Ja widzę):

Ta tradycyjna gra jest bardzo popularna w krajach anglojęzycznych i świetnie sprawdza się do nauki angielskiego. Gracz, który zaczyna, wybiera jakiś obiekt w swoim otoczeniu i mówi „I spy with my little eye something beginning with…” (Widzę oczkiem swoim coś na literę…) i podaje pierwszą literę nazwy tego obiektu w języku angielskim. Pozostali gracze muszą odgadnąć, co to za obiekt.

Przykładowo:

  • Gracz mówi: „I spy with my little eye something beginning with C.” (Widzę oczkiem swoim coś na literę C.) – odpowiadać mogą przedmioty takie jak „cat” (kot), „car” (samochód) czy „cup” (kubek), ale należy zgadnąć konkretny obiekt, który wybrał gracz.
  • Gracz mówi: „I spy with my little eye something beginning with T.” (Widzę oczkiem swoim coś na literę T.) – gracz może mieć na myśli np. „table” (stół), „tree” (drzewo) lub „toy” (zabawka).

Gra „I spy” jest fantastyczną zabawą, która pomaga w nauce słownictwa, liter oraz koncentracji. To także wspaniały sposób na naukę angielskiego poprzez interaktywną zabawę!

„20 Questions” (20 pytań):

Gra „20 Questions” to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności zadawania pytań w języku angielskim i na naukę myślenia strategicznego. W tej grze, jeden gracz myśli o pewnej rzeczy, osobie, miejscu czy zwierzęciu, a pozostałym graczom przysługuje 20 pytań na odgadnięcie, o co chodzi. Kluczowe jest to, że można odpowiadać tylko „Yes” (Tak), „No” (Nie) lub „Sometimes” (Czasami).

Przykładowo:

  • Gracz 1 myśli o słoniu. Gracz 2 zaczyna pytać: „Is it a person?” (Czy to osoba?), na co Gracz 1 odpowiada: „No” (Nie).
  • Następne pytanie może brzmieć: „Is it an animal?” (Czy to zwierzę?), na co Gracz 1 odpowiada: „Yes” (Tak).
  • Gra toczy się dalej z pytaniami typu: „Does it live in the jungle?” (Czy żyje w dżungli?) czy „Is it bigger than a car?” (Czy jest większe niż samochód?), aż do momentu odgadnięcia tajemniczego słowa lub wykorzystania wszystkich 20 pytań.

Ta gra to nie tylko doskonały trening językowy, ale również świetna zabawa. Można w nią zagrać w dowolnym miejscu i czasie – potrzebne są tylko chęci do nauki i zabawy!

Gry i zabawy po angielsku to doskonałe narzędzie do nauki języka!

Wszystkie ww. gry są również doskonałym narzędziem do nauki angielskiego. Przy okazji zabawy, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności słuchania, mówienia i myślenia w języku angielskim. Dajmy dzieciom prezent w postaci zabawy i nauki nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale także na co dzień!

Pamiętaj, że nauka poprzez zabawę jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przyswajania nowych umiejętności. Skorzystaj z naszych gotowych gier i spraw dzieciom radość, ucząc je języka angielskiego poprzez zabawę!

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki po angielsku!

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Gry i zabawy po angielsku na Dzień Dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry