Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Nawet zwykłe sprawdziany potrafią przyprawić uczniów o ból głowy, a co dopiero egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Z pewnością możemy powiedzieć, że jest to ogromny stres nie tylko dla samych uczniów, ale też ich rodziców. Jak więc i kiedy zacząć się przygotowywać do egzaminu tak, aby zmniejszyć stres? Co należy zrobić, aby uzyskać jak najlepszy wynik?

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Oto kilka zasad pomocnych w przygotowaniach:
  1. Nie zostawiaj przygotowań do egzaminu na ostatnią chwilę. Zacznij przygotowania do egzaminu wcześniej, już nawet w 7 klasie. 8 klasa powinna być klasą bardziej powtórzeniową niż taką, w której będziesz się dopiero uczył zasad gramatycznych czy słownictwa.
  2. Systematyczność. To słowo kluczowe, jeśli chodzi o naukę wszystkich przedmiotów. Ma ono szczególne znaczenie, jeśli chodzi o tak dużą ilość materiału, jaką musimy opanować na egzamin ósmoklasisty. Warto podzielić sobie materiał i powtarzać go małymi partiami wykonując sporo ćwiczeń dotyczących konkretnych zagadnień, tj. czas Past Simple.
  3. Wykonuj zadania w formacie egzaminacyjnym. Pomoże Ci to oswoić się z rodzajem zadań, jakie napotkasz na egzaminie. Według zasady „poznaj swojego wroga” – jeśli dobrze poznasz ćwiczenia egzaminacyjne, od razu poczujesz się bezpieczniej i lepiej przygotowany do egzaminu.
  4. Ćwicz bloki tematyczne, które będą na egzaminie. Na każdym egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego pojawia się listening, czyli rozumienie ze słuchu, reading, czyli rozumienie teksów pisanych, writing, czyli tworzenie wypowiedzi pisemnej, np. maila czy ogłoszenie, znajomość funkcji językowych i środków językowych, czyli transformacje zdań, uzupełnianie dialogów, znajomość słownictwa. Przećwicz wszystkie te umiejętności, a najwięcej czasu poświęć na te, które sprawiają Ci najwięcej trudności.
  5. Skup się na zagadnieniach gramatycznych i słownictwie obowiązującym na egzaminie. Nie cały materiał przerabiany w szkole podstawowej (szczególnie materiał z klasy 8) obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty. Tutaj możesz zapoznać się z wymaganiami przed egzaminem. Skup się na tym co może pojawić się na egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Jeśli nie zacząłeś jeszcze przygotować do egzaminu, to najwyższa pora się tym zająć. Pomoże Ci w tym Niezbędnik Ósmoklasisty od English is Simple, który został przygotowany tak, aby ćwiczyć wszystkie ww. umiejętności. Dba on o systematyczność, dzięki planie pracy, który znajduje się w każdym numerze Niezbędnika. Ćwiczenia w Niezbędniku są w formacie egzaminacyjnym, dzięki czemu uczeń oswoi się z rodzajem zadań oraz zasadami egzaminacyjnymi. Niezbędnik jest polecany przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli języka angielskiego! Więcej o Niezbędniku przeczytasz tutaj.

Ile trzeba mieć procent, żeby zdać egzamin ósmoklasisty z angielskiego?

Na koniec dobra wiadomość – egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać! Nie ma też żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas egzaminu. Jednak czym więcej punktów uzyskasz, tym większe szanse, że dostaniesz się do swojej wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Pamiętaj też, że język angielski będzie Ci towarzyszył w szkole średniej i na studiach, a później w dorosłym życiu, w pracy, w podróżach. Warto więc przyłożyć się do nauki tego języka nie tylko ze względu na egzamin i dostanie się do dobrego liceum czy technikum, ale także ze względów praktycznych i życiowych.

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego! 

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry