Edukacja domowa – czyli jak uczyć dziecko w domu j. angielskiego?

edukacja domowa angielski

Edukacja domowa – czyli jak uczyć dziecko w domu j. angielskiego?

Ostatnie dwa lata to prawdziwa rewolucja w nauczaniu dzieci. Pandemia dała wszystkim w kość, nauczycielom, rodzicom oraz samym dzieciom. Nauczanie zdalne wymusiło na nas nauczenie się zupełnie nowych narzędzi do nauki, instalowania różnych aplikacji, ustalania haseł i wielu innych „technicznych” rzeczy – czasami ciężkich do opanowania. Nie wszystkim taka nauka przypadła do gustu.

W trybie zdalnym przerabianie materiału idzie dużo wolniej niż na zajęciach stacjonarnych, a dzieci muszą dużo więcej pracować samodzielnie w domu, żeby nauczyć się i zrozumieć realizowany na lekcjach materiał. Zaangażowanie rodziców w naukę online także jest dużo większe – szczególnie jeśli chodzi o wczesne klasy szkoły podstawowej, gdzie dzieci nie potrafią jeszcze obsługiwać komputera i wymaganych do nauki zdalnej programów. Sama jestem mamą chłopca w 2 klasie szkoły podstawowej i przekonałam się na własnej skórze, jakie musi być zaangażowanie rodzica w organizację nauki zdalnej w domu. A efekty takiej nauki są zdecydowanie gorsze niż w przypadku nauki stacjonarnej – o ile oczywiście rodzice nie pracują dodatkowo z dzieckiem w domu.

Edukacja domowa – angielski

Skoro więc i tak wkład rodziców w naukę swoich dzieci jest tak ogromny, nic w tym dziwnego, że wielu z nas zastanawia się nad rozpoczęciem nauki domowej swoich dzieci. Jeszcze do niedawna taka metoda nauczania była uznawana za bardzo ekstrawagancką. W ostatnich czasach jednak obserwujemy stały wzrost zainteresowania edukacją domową, i to zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich.

Czego najtrudniej uczyć dzieci w edukacji domowej?

W edukacji domowej najtrudniej jest uczyć dzieci tych przedmiotów, których sami nie lubiliśmy jak byliśmy w szkole oraz takich, których się wcale nie uczyliśmy lub uczyliśmy się, ale niestety nie opanowaliśmy ich w takim stopniu, aby teraz tę wiedzę przekazać swoim dzieciom.

Do najtrudniejszych przedmiotów należą na pewno języki obce, na czele z obowiązkowym językiem angielskim. Pierwszym i podstawowym krokiem jest zagwarantowanie dziecku najlepszych dostępnych na rynku materiałów do nauki, czyli takich, które łączą teorię z praktyką.

Na co zwrócić uwagę w nauczaniu języka obcego w domu?

W nauczaniu języków obcych ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze – poznanie zasad gramatycznych i nauczenie się używania ich w codziennej komunikacji. Po drugie – nieustanne wzbogacanie słownictwa.

Podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń do języka angielskiego używane w szkołach, co prawda obejmują oba zagadnienia, ale nie są one przystosowane do samodzielnej nauki przez dziecko. Nie wyjaśniają zagadnień krok po kroku, nie prowadzą dziecka „za rękę” przez nowe tematy. Rzucają jedynie hasło przewodnie i minimalną ilość wyjaśnień, pozostawiając nauczycielowi tłumaczenie i szczegółowe przedstawienie danego zagadnienia. Niestety nie jest możliwe, aby dziecko zrozumiało temat samodzielnie korzystając jedynie z podręcznika szkolnego. W zeszytach ćwiczeń z kolei brakuje klucza. Skąd dziecko lub jego rodzic mają wiedzieć, czy ćwiczenia zostały wykonane poprawnie?

Niezbędniki English is Simple to niezastąpiona pomoc w edukacji domowej języka angielskiego!

Widząc te minusy oraz chcąc wyjść naprzeciw rodzicom i wspomóc tych, którzy chcą uczyć swoje dzieci w edukacji domowej przygotowaliśmy Niezbędniki English is Simple. Są to materiały idealnie nadające się do samodzielnej nauki.

Niezbędniki są podzielone tematycznie i gramatycznie. Mają postać 24-stronicowych zeszytów, więc nie straszą dziecka swoim opasłym wyglądem. Do każdej klasy przewidziane jest 12 numerów, które obejmują cały program nauki języka angielskiego według wytycznych MEN. Niezbędniki prowadzą dziecko krok po kroku przez zagadnienia gramatyczne oraz uczą słownictwa od razu w kontekście codziennych dialogów i komunikacji. Ćwiczą także najważniejsze umiejętności niezbędne do nauki języka obcego (tj. czytanie, pisanie, słuchanie). Są bardzo wysoko cenione przez nauczycieli, rodziców i samych uczniów. 

Jakie korzyści przynosi dziecku korzystanie z Niezbędników?

• Ciekawy i angażujący sposób nauki.
• Brak znużenia dzięki różnorodnym ćwiczeniom.
• Zwiększenie motywacji do nauki.
• Możliwość szybkiej powtórki materiału.
• Szansa na zdobycie nagród.
• Lepsze zapamiętywanie nowych reguł gramatycznych i słownictwa, dzięki formule krok po kroku.
• Większa samodzielność w nauce i zdobywaniu wiedzy.
• Budowanie pewności siebie u dziecka.

Edukacja domowa – angielski: Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Niezbędników? Zapraszamy do wybrania klasy, która Cię interesuje i kliknięcia w link poniżej.

KLASA 4

KLASA 5

KLASA 6

KLASA 7

Jeśli szukasz jakiś konkretnych zagadnień, kart pracy, prezentacji lub innych materiałów do nauki języka angielskiego odezwij się do nas > KONTAKT. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie materiały dla Twojego dziecka. Życzymy owocnej nauki i samych sukcesów, niezależnie od tego na jaką metodę nauki dziecka się zdecydujesz!

Zapraszamy Cię do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieszczamy mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego! 

Edukacja domowa – czyli jak uczyć dziecko w domu j. angielskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry