PRZECIWIEŃSTWA. Kreatywna nauka języka angielskiego!

angielskie przeciwieństwa gry

PRZECIWIEŃSTWA. Kreatywna nauka języka angielskiego!

Zastanawiasz się, w jaki sposób szybko nauczyć dziecko najważniejszych przymiotników i czasowników w j. angielskim?

Chciałbyś wzbogacić swoje zajęcia niekonwencjonalną formą nauki rozwijającą poziom słownictwa Twoich uczniów?

Skorzystaj z kart do gry “Przeciwieństwa” uczących 70 najważniejszych angielskich przymiotników, czasowników i phrasal verbs w formie par i ich przeciwieństw. Dziecko gra, a przy okazji się uczy!

Angielskie przeciwieństwa gry dla dzieci

Poniżej przedstawiamy propozycje 6 gier edukacyjnych z wykorzystaniem kart do gry „Przeciwieństwa”.

MEMORY

Rozkładamy wszystkie karty na stole rewersem do góry. Każdy uczestnik gry odkrywa po kolei dwie wybrane karty. Jeżeli przedstawione na kartach słowa są przeciwieństwami, gracz zabiera tę parę kart. Jeżeli nie są – zakrywa je i zostawia na stole. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej par.

ZAKLEPANIEC

Karty rozdajemy pomiędzy grających. Gracze trzymają je w dłoni rewersem do góry. Na hasło „Start” wszyscy wykładają po 1 karcie na stół tak, aby ta karta była widoczna dla pozostałych graczy. Osoba, która zauważy parę przeciwieństw musi jak najszybciej klepnąć ręką w stół, po czym zabiera zauważoną parę kart. Pozostałe karty zostają odkryte na stole. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej par.

BOGACZ

Karty rozdajemy pomiędzy grających. Każdy z graczy odkłada na bok wszystkie pary, które znalazł wśród swoich kart. Osoba, której zostało najmniej kart dobiera dowolną kartę od przeciwnika siedzącego po jej prawej stronie. Jeżeli dobrana karta stanowi parę z którąś z posiadanych kart, odkłada te parę na bok. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się kart, a przegrywa ten, któremu zostanie w ręku karta Bogactwo (Wealth).

GŁUCHY TELEFON

W tę grę może grać dowolna liczba uczestników. Jedna osoba losuje kartę. Wymyśla ona zdanie, w którym musi użyć wylosowane na karcie słowo. Następnie szepce to zdanie do ucha kolejnej osobie, ta następnej, itd. Ostatnia z osób głośno wymawia to, co usłyszała.

KALAMBURY

Tą znaną wszystkim grę można wykorzystać również do nauki języka angielskiego. Odgadujemy słowa przedstawiane za pomocą gestów (pokazywanie) lub obrazów (rysowanie). Podczas pokazywania i rysowania nie wolno nic mówić ani wydawać żadnych dźwięków.

SKOJARZENIA

W tę grę mogą grać 2 osoby lub 2 zespoły.  Jedna osoba lub przedstawiciel zespołu losuje kartę. Jego zadaniem jest opisanie lub przybliżenie na zasadzie skojarzeń wylosowanego hasła. Nie może wymówić słowa zapisanego na karcie. Druga osoba (bądź zespół) musi odgadnąć, o jakie słowo chodzi. Gra będzie jeszcze ciekawsza, gdy zostanie ustalony czas trwania danej rundy.  

Życzymy dobrej zabawy!

Polecamy:

przeciwieństwa angielski dla dzieciKarty do gry „Przeciwieństwa” 

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

PRZECIWIEŃSTWA. Kreatywna nauka języka angielskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry