Poznaj najpopularniejsze symbole Anglii!

symbole Anglii

Z czego słynie Anglia? Poznaj najpopularniejsze symbole!

Anglia jest jednym z krajów tworzących Wielką Brytanię. Tak jak każdy kraj, ma swoje znane miejsca, ludzi i charakterystyczne przedmioty. Dowiedz się jakie.

Symbole Anglii

1.Symbole narodowe Anglii to Krzyż Św. Jerzego, który znajduje się na fladze Anglii, Herb Anglii z trzema lwami, czerwona róża, która jest powszechnie uznawana za narodowy kwiat Anglii oraz dąb, który jest narodowym drzewem Anglii.

2. Gwardia Królewska (Royal Guards) i Rodzina Królewska (The Royal Family) – Królowa Elżbieta (Queen Elizabeth), Książę Karol (Prince Charles) i Książę William (Prince William).

3. Piętrowe czerwone autobusy (Red Double Decker buses) i czarne taksówki (Black Taxi Cabs).

symbole Anglii

4. Czerwona budka telefoniczna i skrzynka na listy (Telephone Box and Post Box) – zarówno skrzynka pocztowa, jak i budka telefoniczna mają na sobie zdjęcie korony. Korona na skrzynce pocztowej ma również inicjały monarchów.

5. Charakterystyczne obiekty: Buckingham Palace, London Eye, Big Ben.

Buckingham Palace – to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów.

Największy na świecie pałac królewski, został zbudowany w 1703 roku. W pałacu jest sześćset komnat, w tym dziewiętnaście reprezentacyjnych, ponad siedemdziesiąt łazienek i prawie dwieście sypialni. Przed siedzibą obecnej królowej znajduje się pomnik wcześniejszej monarchinii – Wiktorii.  

London Eye (Londyńskie Oko), ukończone w 1999 r., nazywane jest również Millennium Wheel (Koło Milenijne) – zostało wybudowane z okazji nowego tysiąclecia. To diabelski młyn (koło obserwacyjne) o wysokości 135 metrów. Jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 kapsuły pasażerskie.

Big Ben – nazwa zwyczajowa wieży zegarowej Elizabeth Tower w Londynie. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 

6. Znani ludzie: Winston Churchill, Królowa Victoria, David Beckham.

Winston Churchill – urodzony w 1874 r. brytyjski polityk, mąż stanu, mówca, strateg, pisarz i historyk, malarz, dwukrotny premier Wielkiej Brytanii, laureat literackiej Nagrody Nobla i honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych.

Królowa Victoria – została królową wielkiej Brytanii mając zaledwie 18 lat. Była królową przez 64 lata (1837 – 1901).

David Beckham – to angielski piłkarz, reprezentant wielkiej Brytanii.

7. Jedzenie i picie: fish and chips oraz filiżanka herbaty.

Fish and chips to ryba smażona w cieście na głębokim tłuszczu podawana z frytkami. To klasyczne angielskie jedzenie na wynos i tradycyjna angielska potrawa.

Filiżanka herbaty, czyli cup of tea – Anglicy słyną z picia herbaty. Każdego dnia wypijają 165 milionów filiżanek herbaty! Wielu z nich pije herbatę z mlekiem. Jeśli ktoś Cię spyta: would like a cuppa – oznacza to, że jesteś pytany o to, czy chciałbyś napić się herbaty.

8. Sporty: futbol, krykiet i Wimbledon (turniej tenisowy rozgrywany od 1877 r. jako mistrzostwa Anglii, odbywa się w dzielnicy Londynu, Wimbledon – stąd nazwa).

Przeczytaj też: Przesądy w Wielkiej Brytanii. 

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Poznaj najpopularniejsze symbole Anglii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry