Poznaj najpopularniejsze symbole Anglii!

symbole Anglii

Z czego słynie Anglia? Poznaj najpopularniejsze symbole!

Anglia jest jednym z krajów tworzących Wielką Brytanię. Tak jak każdy kraj, ma swoje znane miejsca, ludzi i charakterystyczne przedmioty. Dowiedz się jakie.

Symbole Anglii

1.Symbole narodowe Anglii to Krzyż Św. Jerzego, który znajduje się na fladze Anglii, Herb Anglii z trzema lwami, czerwona róża, która jest powszechnie uznawana za narodowy kwiat Anglii oraz dąb, który jest narodowym drzewem Anglii.

2. Gwardia Królewska (Royal Guards) i Rodzina Królewska (The Royal Family) – Królowa Elżbieta (Queen Elizabeth), Książę Karol (Prince Charles) i Książę William (Prince William).

3. Piętrowe czerwone autobusy (Red Double Decker buses) i czarne taksówki (Black Taxi Cabs).

symbole Anglii

4. Czerwona budka telefoniczna i skrzynka na listy (Telephone Box and Post Box) – zarówno skrzynka pocztowa, jak i budka telefoniczna mają na sobie zdjęcie korony. Korona na skrzynce pocztowej ma również inicjały monarchów.

5. Charakterystyczne obiekty: Buckingham Palace, London Eye, Big Ben.

Buckingham Palace – to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów.

Największy na świecie pałac królewski, został zbudowany w 1703 roku. W pałacu jest sześćset komnat, w tym dziewiętnaście reprezentacyjnych, ponad siedemdziesiąt łazienek i prawie dwieście sypialni. Przed siedzibą obecnej królowej znajduje się pomnik wcześniejszej monarchinii – Wiktorii.  

London Eye (Londyńskie Oko), ukończone w 1999 r., nazywane jest również Millennium Wheel (Koło Milenijne) – zostało wybudowane z okazji nowego tysiąclecia. To diabelski młyn (koło obserwacyjne) o wysokości 135 metrów. Jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 kapsuły pasażerskie.

Big Ben – nazwa zwyczajowa wieży zegarowej Elizabeth Tower w Londynie. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 

6. Znani ludzie: Winston Churchill, Królowa Victoria, David Beckham.

Winston Churchill – urodzony w 1874 r. brytyjski polityk, mąż stanu, mówca, strateg, pisarz i historyk, malarz, dwukrotny premier Wielkiej Brytanii, laureat literackiej Nagrody Nobla i honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych.

Królowa Victoria – została królową wielkiej Brytanii mając zaledwie 18 lat. Była królową przez 64 lata (1837 – 1901).

David Beckham – to angielski piłkarz, reprezentant wielkiej Brytanii.

7. Jedzenie i picie: fish and chips oraz filiżanka herbaty.

Fish and chips to ryba smażona w cieście na głębokim tłuszczu podawana z frytkami. To klasyczne angielskie jedzenie na wynos i tradycyjna angielska potrawa.

Filiżanka herbaty, czyli cup of tea – Anglicy słyną z picia herbaty. Każdego dnia wypijają 165 milionów filiżanek herbaty! Wielu z nich pije herbatę z mlekiem. Jeśli ktoś Cię spyta: would like a cuppa – oznacza to, że jesteś pytany o to, czy chciałbyś napić się herbaty.

8. Sporty: futbol, krykiet i Wimbledon (turniej tenisowy rozgrywany od 1877 r. jako mistrzostwa Anglii, odbywa się w dzielnicy Londynu, Wimbledon – stąd nazwa).

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o krajach anglojęzycznych skorzystaj z:
Wiedza o krajach anglojęzycznych dla klas 6-8 – materiały PDF

Przeczytaj też: Przesądy w Wielkiej Brytanii. 

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących nauki języka angielskiego!

Poznaj najpopularniejsze symbole Anglii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry